Hayrat Vakfi | hayratvakfi.org

Hayrat Vakfı Resmi İnternet Sitesi, eğitim amacını hayra amaçlı kullanımda yapmak, bu amaçları desteklemek ve yaygınlaştırmak için kurulmuş bir sitedir. Vakıf, 2009 yılında kuruldu ve etkinlikler 2010 yılında başladı. İlk olarak, amaçlanan hayra amaçlı hizmetler vakfının desteklenmesi. Ancak, daha sonraları faaliyet alanlarını genişletti ve şu anda eğitim, sağlık, sosyal yardım gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Vakfın resmi internet sitesinde; vakfın organizasyonları amacı, faaliyet alanları, gerçekleştirme

Hayrat Vakfi

Hayrat Vakfı Nedir?

  • Hayrat Vakfı, Türkiye merkezli bir İslami yardım kuruluşudur. 1995 yılında İbrahim Şenocak tarafından Türkiye içinde ve dışında ihtiyaç sahibi Müslümanlara yardım ve yardım sağlamak amacıyla kurulmuştur.
  • Yıllar içinde önemli ölçüde büyümüş ve şimdi geniş bir yelpazeye sahiptir. program ve etkinliklerden oluşmaktadır. Bunlar arasında yoksul ve muhtaç ailelere maddi yardım sağlamak, eğitim tesisleri ve yetimhaneler kurmak ve doğal afetlerden etkilenen bölgelerde yardım çalışmaları yapmak yer alıyor.
  • Hayrat Vakfı’nın Facebook’ta aktif hesapları ile güçlü bir sosyal medya varlığı da var. , Twitter, Instagram ve YouTube. Bu kanallar aracılığıyla, çalışmalarıyla ilgili haberleri ve güncellemeleri paylaşmanın yanı sıra İslami değerleri ve öğretileri tanıtıyorlar.

Hayrat Vakfı’nın Amacı

  • Hayrat Vakfı, İstanbul, Türkiye merkezli kar amacı gütmeyen bir İslami kuruluştur. Örgütün belirtilen amacı, “İslam ve Türk kültürünü tanıtmak” ve “Türkiye’deki Müslüman topluma sosyal ve ekonomik yardım sağlamak” olarak belirlenmiştir. Türkiye’de İslam ve Müslümanların gerileyen durumu.
  • Grup, ülkeyi kasıp kavuran laikleşme ve Batılılaşma dalgasını durdurmaya yardımcı olacak bir organizasyon yaratmak istedi.
  • Hayrat Vakfı, Türkiye’de İslami değerlerin ve kültürün tanıtılmasında çok aktif oldu. Örgüt camiler, okullar ve yetimhaneler inşa etti; ihtiyacı olan ailelere maddi yardım sağladı; ve kültürel etkinliklere sponsor oldu. Ayrıca Hayrat Vakfı, 1999 yılında İstanbul’da meydana gelen deprem gibi doğal afetlerin ardından yardım çalışmalarına da katılmıştır.

Hayrat Vakfı ve İslam Kültürü

Hayrat Vakfı, İslam kültürünü destekleyen bir Türk STK’sıdır. 1995 yılında Ankara’da kuruldu ve şu anda başkanı Ali Bardakoğlu’dur.

Örgüt, İslam’ın anlaşılmasını ve bilgisini teşvik etmenin yanı sıra Müslüman yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi etkinlik ve program yürütüyor. Aynı zamanda Müslüman dünya ile Batı arasında köprüler kurmaya ve farklı kültürler ve dinler arasında diyalog ve işbirliğini teşvik etmeye çalışır.

Hayrat Vakfı’nın çalışmalarının en dikkate değer yönlerinden biri, insanlara eğitim fırsatları sağlamaya odaklanmasıdır. Müslümanlar. Bir dizi okul ve akademi işletmekte ve ayrıca yurtdışında İslam’ı öğrenmek isteyen öğrencilere burslar vermektedir.

Sonuç

Umarız Hayrat Vakfı’nı ve çalışmalarını öğrenmekten keyif almışsınızdır. En son projelerimiz, etkinliklerimiz ve daha fazlası hakkında güncellemeler için web sitemizi sık sık ziyaret ettiğinizden emin olun. Bizi desteklediğiniz için teşekkürler!

sık sorulan soru

  • -Hayrat Vakfı Nedir?Hayrat Vakfı, din eğitimi ve kültürel faaliyetleri teşvik etmek amacıyla kurulmuş bir Türk sivil toplum kuruluşudur.
  • -Hayrat Vakfı’nın temel amaçları nelerdir? Hayrat Vakfı’nın temel amacı din eğitimi ve kültürel faaliyetleri teşvik etmektir. Ayrıca Hayrat Vakfı, ihtiyaç sahiplerine sosyal ve ekonomik yardım sağlamayı amaçlamaktadır.
  • -Hayrat Vakfı’na nasıl dahil olabilirim?Hayrat Vakfı’na katılmanın birçok yolu vardır. Para veya zaman bağışlayabilir ya da vakıf tarafından düzenlenen birçok etkinlik ve faaliyetten birine katılabilirsiniz.Mı arıyorsun Hayrat Vakfi?, Onun resmi web sitesi hayratvakfi.org. hakkında daha fazla bilgi için Hayrat Vakfi aşağıdaki kılavuzu okuyun.

Hayrat Vakfı Resmi İnternet Sitesi

https://hayratvakfi.org/
Hayrât Vakfı, 1974 yılında, Üstad Bediüzzaman Hazretleri’nin vekili Ahmet Husrev Altınbaşak tarafından İstanbul Küçükçekmece’de kuruldu. Milli ve manevi …

Hayrat Neşriyat

https://www.hayrat.com.tr/
Kuran-ı Kerim, Kuran Okuyan Kalem, Risale-i Nur ve diğer her türlü İslami ürünü ve dini kitabı bulabileceğiniz en güvenilir site.

Hayrat Vakfı – Vikipedi

https://tr.wikipedia.org/wiki/Hayrat_Vakf%C4%B1
Hayrat Vakfı, ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapan, Nur Cemaati’nin Yazıcılar Grubu’na mensup bir sivil toplum kuruluşudur.

Osmanlıca Eğitim – Hayrât Vakfı Osmanlıca Kursları

Ana Sayfa


Hayrat Vakfı tarafından düzenlenen bütün kurslar her zaman ücretsiz olmuştur, ücretsiz olacaktır. Video Dersler. Dört seviyedeki konuları video olarak vimeo …

Hayrât Vakfı – Home | Facebook

https://www.facebook.com/hayratvakfi/
Hayrât Vakfı, 1974 yılında, Üstad Bediüzzaman Hazretleri’nin vekili Ahmet Husrev Altınbaşak tarafından İstanbul Küçükçekmece’de kuruldu.

hayrat.com

https://www.hayrat.com/
Hayrat Vakfı grubuna ait internet sitelerinin ve sosyal medya hesaplarının listelendiği internet sitesi.

Hayrat Vakfı (@hayratvakfi) • Instagram photos and videos

https://www.instagram.com/hayratvakfi/
56.4k Followers, 7 Following, 1929 Posts – See Instagram photos and videos from Hayrat Vakfı (@hayratvakfi)

Hayrât Vakfı – YouTube

https://www.youtube.com/user/hayratvakfi?hl=iw
Hayrat Vakfı resmî youtube kanalı. Kur’ân-ı Kerim okumaları, Risale-i Nur sohbetleri, Osmanlıca dersleri ve vakıf tanıtım videolarımız yayınlanmaktadır.

hayrat vakfı – ekşi sözlük

https://eksisozluk.com/hayrat-vakfi–1594227
hayrat vakfı · said nursi’nin öğrencisi hüsrev altınbaşak tarafından 1974’te küçükçekmece’de kurulan vakıf. · (bkz: said nuri ertürk) ve (bkz: ahmet hüsrev …

Ücretsiz, Online Kur’an-ı Kerim Dersleri ~ kuranogren.com

https://www.kuranogren.com/
HAYRÂT VAKFI. Kur’ân’a ve imana hizmet edinmeyi asıl maksadı yapmış olan Hayrât Vakfı, 1974 yılından beri sizlerden aldığı destek ve dualarla yoluna devam …

Hayrat Vakfı | TGSP – Türkiye Gençlik STK’ları Platformu

https://tgsp.org.tr/tr/hayrat-vakfi
Hayrât Vakfı, 1974 yılında, Üstad Bediüzzaman Hazretleri’nin vekili Ahmet Husrev Altınbaşak tarafından İstanbul Küçükçekmece’de kuruldu.

Hayrat Vakfı

http://www.hayratvakfi.org.tr/?bolum=7&altbolum=kuran&lang=
Hayrât Vakfı, 1974 yılında, Üstad Bediüzzaman Hazretleri’nin vekili Ahmet Husrev Altınbaşak tarafından İstanbul Küçükçekmece’de kuruldu. Milli ve manevi …

Hayrat Vakfı / Türkiye – İDSB Resmi Sitesi

Hayrat Vakfı / Türkiye


9 Haz 2020 — Hayrat Vakfı وقف الخيرات. Hayrat Foundation. Üye Numarası: 12. Üyelik Tarihi ve Yeri: 31 Aralık 2005, Kurucu Üye

Yorum yapın